Перевірені поради із самостійного вибору каблучки

29 жовтня 2021

Ювелірна прикраса, яка ідеально вибрана, підкреслює красу жіночих рук та відмінний смак його власниці. Якщо підібрати жіночий браслет досить просто, то покупка каблучки може стати неабияким утрудненням. Це необхідно робити з особливою увагою до дрібниць.

Щоб виглядати розкішно, прикраса має бути досконалою у всіх відносинах. Потрібно, щоб поверхні були гладкими, блискучими та якісно обробленими. Також важлива відповідність розміру. Відомо кілька способів, які допоможуть його правильно визначити.

Визначення розміру каблучки у домашніх умовах

Щоб зрозуміти, каблучку якого розміру необхідно купити, існує кілька варіантів швидкого та простого визначення у домашніх умовах. Кожна жінка зможе з них вибрати оптимальний та підібрати прикрасу так, що вона стане вишуканим та зручним аксесуаром.

Варіант №1

У кожної жінки, як правило, є ціла колекція «скарбів». З неї потрібно вибрати каблучку, яка використовується найчастіше, та прикласти до неї лінійку. При цьому необхідно визначити внутрішній діаметр виробу, та обов'язково у найширшому місці. Для вимірювання використовують міліметрову шкалу.

Цифри на лінійці відповідають розміру каблучки. Якщо діаметр вийшов 17.5 мм, то каблучк, відповідно, має розмір 17.5. У жіночих прикрас мінімальний розмір 15, а у чоловічих він побільше – 19.

Варіант №2

Цей спосіб використовувався ще нашими бабусями. Він вважається точним та безпомилково допомагає вибрати каблучку потрібного розміру.

Для цього буде потрібно:

 • шматочок нитки;
 • лінійка.

Для визначення беруть нитку та намотують її на палець там, де має перебувати каблучка. Місця з'єднання відзначають ручкою або запам'ятовують, потім ділянку розпрямляють та прикладають до лінійки. Результат, який вийшов, ділять на 3.14. Отримане число округлюють до 0,5 – це і буде розмір каблучки.

Варіант №3

Цей спосіб використовують професіонали. На нього потрібно витратити більше часу, але зате результат буде 100% точним.

На папері малюють смужку із загостреним кінчиком та вирізують її ножицями. У місці позначення роблять надріз та протягують у нього гострий кінець. У результаті виходить каблучка з паперу. Її надягають на палець та не дуже сильно затягують. На намальованою шкалою дивляться значення.

Варіант №4

Тут використовують роздруковане зображення прикраси. Зверху на нього кладуть найбільш часто використовувану каблучку. Її внутрішній діаметр повинен ідеально збігатися з діаметром намальованого аксесуара. Якщо цей параметр має градацію, то перевагу віддають більшому значенню.

Варіант №5

Є досить сумнівним та використовується лише у тих випадках, коли немає можливості використовувати інші варіанти. Він заснований на спостереженні, що якщо людина кілька років не змінюється та купує постійно одяг одного та того ж розміру, то діаметр пальців пропорційний розміру одягу.

Існує навіть спеціальна таблиця:

 • розмірові аксесуара від 1.5 до 16.5 відповідає цифрове позначення одягу S;
 • для 16.5.-17.5 це буде М;
 • 17.5-18.5 – L;
 • 18.5-19.5 – XL.

Надалі при появі ще однієї літери Х до розміру додається одиничка.

До цього ж варіанту відноситься орієнтування на рукавички. Тільки важливо, щоб вони щільно прилягали до пальців. Цей спосіб дає набагато меншу похибку.

Вибір каблучки в ювелірному магазині

Найвірнішим способом ідеально підібрати прикрасу є особистий похід у магазин. У цьому випадку не доведеться визначати розмір вдома. Також треба враховувати особисту думку майбутньої господині – адже аксесуар доведеться носити саме їй. Дама зможе вибрати те, що їй до душі та за розміром.

Для комфортного використання каблучка має добре «сісти» на своє місце. Це забезпечить завмер спеціальним інструментом – пальцеміром. У магазині, крім іншого, є великий асортимент прикрас та можливість вибрати ідеальний варіант.

При цьому слід враховувати деякі нюанси:

 1. Одна з рук більш активна. У правші вона права, а у шульги – ліва. Пальці, що знаходяться на активній руці, мають злегка більший діаметр (до х1.5 розміру).
 2. На товщину пальців впливають погодні умови, час доби та набряклість. Діаметр може змінюватися приблизно на чверть міліметра.
 3. Каблучкам які мають великі камені, необхідно забезпечити більш щільне прилягання. Інакше камінь буде переважувати, та каблучка почне провертатися.
 4. Пальцеміри використовують для підбору каблучок, що мають ширину не більше 3 мм.
 5. Є жінки, які полюбляють носити на одному пальці одночасно кілька аксесуарів. У цьому випадку необхідно додати до свого розміру ще чверть. Це саме можна сказати до широкі моделі каблучок.
 6. Ввечері та вранці пальці набрякають. У цей час каблучки краще не приміряти. Те ж саме стосується фізичних навантажень – відразу після спортзалу відправлятися у ювелірний магазин не слід.

Перед покупкою фахівці рекомендують:

 1. Вибрати, на якій руці каблучка буде носитися. Купівля прикраси, придатної для обох рук, не завжди можлива.
 2. Мати на увазі, що у магазині та на вулиці можуть бути різні температурні умови, і це позначиться на стані рук. Тому, увійшовши до приміщення, слід деякий час адаптуватися.
 3. Під час примірки необхідно домагатися гарної фіксації прикраси на пальці, щоб каблучка не прокручувалася, не приносила дискомфорт, не звалювалася та не чіплялася за одяг.
 4. Тоненькі каблучки, на відміну від об'ємних перснів та широких обручок, підібрати простіше.
 5. Щоб прикраса завжди добре знімалася, слід при виборі додавати пів розміру.

Як вибрати каблучку на подарунок, не знаючи розміру

Дуже часто виникають ситуації, коли чоловіки хочуть, щоб каблучка була сюрпризом. Складність виникає з правильним визначенням розміру. Є кілька способів, які допоможуть вирішити завдання:

 1. Непомітно взяти якусь наявну каблучку та піти з нею у спеціалізований магазин. Там легко визначать розмір та допоможуть з вибором. Важливо запам'ятати, для якого пальця призначається прикраса, та враховувати, що на активній руці розмір повинен бути більше приблизно на 0.5.
 2. Взяти каблучку, яка призначена для безіменного пальця правої руки, та надіти її глибше на свій будь-який палець. Потім обвести місце ручкою та виміряти діаметр. Після цього можна розрахувати розмір по таблиці.
 3. Скористатися допомогою подруги своєї коханої. Напевно вона зможе вивідати точний розмір каблучки. Ось тільки невідомо, чи залишиться подарунок сюрпризом.
 4. Під час сну жінки виміряти окружність пальця. При цьому слід враховувати, що каблучка має проходити через фалангу пальця, яка товща за основу.
 5. Непомітно взяти наявну каблучку та, поклавши її на листок паперу, окреслити внутрішню окружність. Після цього піти з малюнком у магазин та по ньому підібрати аксесуар.

Під час вибору каблучки необхідно враховувати товщину шинки. Тоненьку каблучку купують впритул. Тобто, якщо дівчина носить 17-й розмір, то не слід купувати перстень більшого розміру. Якщо ж каблучка широка, то її вибирають на пів розміру більше.

Це дуже важливо особливо при придбанні ювелірного виробу, всипаного камінчиками, оскільки при невдалому виборі його не можна буде зменшити. У переробку візьмуть лише модель, що має гладку основу, та й то змінити зможуть максимум на один розмір.

Особливості вибору каблучок для різних пальців

Зазвичай жінки вважають за краще носити каблучки на середньому та безіменному пальцях, хоча зустрічаються та менш поширені варіанти, наприклад, на великому та мізинці.

Найпростіше вибрати прикрасу для традиційного способу носіння. Тут підходять практично всі моделі. У нестандартних варіантів є деякі особливості, які цілком можна вирішити:

 • Підбір прикраси для великого пальця являє деяку складність, пов'язану з товщиною. Зазвичай перший палець товщий за інших. Якщо покупка здійснюється через інтернет-магазин, необхідно використовувати спеціальні фільтри, у яких треба вказати великі розміри. При масивних суглобах каблучка може не вдягатися або бовтатися. Не слід купувати великі вироби, що мають вставки, оскільки через них каблучка буде перекошуватися у одну сторону.
 • Головним пальцем на руці по праву вважається вказівний. Він бере участь у більшості операцій, що здійснюються рукою. Прикраси, з одного боку, не повинні бовтатися, а з іншого – забезпечувати його абсолютну рухливість. Особливих тонкощів у виборі аксесуарів немає.
 • Для середнього пальця підходять всі рекомендації, орієнтовані на вказівний.
 • Безіменний палець традиційно призначений для обручок чи подарованих на заручини каблучок. Ці прикраси слід вибирати з особливою ретельністю.
 • Мізинчик – найменший палець, на який не завжди можна підібрати каблучку за розміром. Якщо вона буде велика, то може непомітно зісковзнути та загубитися.

Коли небажано підбирати та приміряти каблучки

Як ви вже знаєте, пальці мають здатність змінювати свій розмір у деяких випадках. До них належать:

 • дні менструальних кровотеч;
 • ранкові години;
 • час відразу після авіаперельоту;
 • період після спортивних занять.

У всіх цих випадках відбувається набрякання кінцівок, у тому числі рук, внаслідок застою в організмі води. Якщо у цей момент вибрати каблучки, то через кілька годин вони почнуть зісковзувати з пальців. А сповзання або перекручення прикрас досить некомфортне. До того ж значно зростає ризик їх втратити.

Також пальці збільшуються при занадто великий або низькій температурі навколишнього середовища.

Оптимальним часом для підбору аксесуарів є середина дня. Жінка повинна бути розслаблена та перебувати у комфортному стані. Щоб зрозуміти, чи підходить каблучка, треба кілька разів стиснути руку в кулак. Якщо прикраса не заважає, то вибір зроблений правильно. Якщо ж впивається у палець або долоню, треба попросити розмір побільше.

У чому причина невідповідності зазначеного розміру каблучки реальному

При покупці каблучки слід мати на увазі, що частина виробників не дуже сумлінно ставляться до роботи, та продукція не відрізняється бездоганністю. Часом різниця у розмірі становить частки міліметра, але при носінні каблучки з'являється почуття дискомфорту. Виробництва відрізняються за методами калібрування діаметра, тому каблучки одного розміру, куплені у різних брендів, будуть сидіти на пальці по-різному.

Однак доведено, що чим вища ціна та відоміший бренд, тим більше шансів купити ідеально виконану прикрасу.

Крім похибки, на посадці каблучки позначається її ширина. За цим параметром аксесуари поділяються на три категорії:

 • 4 мм – малі;
 • 4-7 мм – середні;
 • 7-8 мм – максимальні.

Відомо, що більш широкі каблучки щільніше сидять на пальці.

Що робити, якщо каблучка трохи не підійшла за розміром

Прикрасу, навіть злегка невідповідну за розміром, носити некомфортно. Вона може важко зніматися або, навпаки, спадати. Але якщо це подарунок від коханої людини, то від нього неможливо відмовитися. Даємо поради, що робити у цьому випадку.

Якщо каблучка велика:

 • надіти на той же палець зверху ще одну каблучку, яка ідеально підходить за розміром;
 • носити подарунок на ланцюжку як кулон.

Якщо каблучка мала, тому погано знімається:

 • змастити палець маслянистим речовиною (вазеліном, милом, рослинним маслом);
 • робити ванночки з холодною водою;
 • підняти руки вгору та почекати, поки зійде набряклість;
 • знімати перед сном та у будь-яких ситуаціях, що призводять до набрякання рук.

Оптимальним варіантом в обох випадках буде звернення до фахівця-ювеліра. Зараз є багато способів, що дозволяють змінити розмір у потрібну сторону. Однак вони не підійдуть для прикрас, що мають тонкий декор та інкрустації дорогоцінними каменями.