Вплив срібних прикрас та амулетів на здоров'я

02 серпня 2021

Про незвичайні цілющі властивості срібла люди знали ще у глибоку давнину. Ці знання були сумішшю об'єктивних повсякденних спостережень та фантастичних оповідань. Віра в очищувальну силу срібла була настільки сильна, що породила міфи про те, що тільки воно здатне захищати людину від злих чар.

Любов до срібла заснована щей на тому, що саме цей метал люди навчилися виплавляти одним із найперших. Завдяки гарному яскравому блиску (за цей блиск срібло отримало ще одну назву – місячний метал) та порівняльній легкості обробки зі срібла з незапам'ятних часів виготовляли посуд, прикраси, ритуальні предмети, амулети та обереги. Старовинна медицина використовувала йогоу лікувальних цілях.

Спробуємо проаналізувати, наскільки актуальні вірування у цілющу силу сріблаз точки зору сучасної науки.

Цілюща здатність срібла

Лікарі стародавніх цивілізацій створювали на основі срібла різне зілля та лікували нимсвоїх пацієнтів. Сучасна медицина теж використовує цей метал досить широко. Опубліковано безліч серйозних досліджень, які доводять, що срібло не тільки має сильні бактерицидні властивості, але також:

 • позитивно впливає на нервову та серцево-судинну системи;
 • допомагає зменшувати тривожність та контролювати спалахи гніву.

Оскільки срібло покращує роботу серця, за цим автоматично слідує поліпшення температурного балансу та підвищення загальної опірності організмуінфекціям.

Бактерицидні властивості

Здатність срібла пригнічувати активність бактерій настільки сильна, що ще у давнину люди помітили: ті, хто п'є зі срібних кубків, значно рідше заражається кишковими інфекціями. Наприклад, перський цар Кир,що жив у V столітті до нашої ери, пив воду не із золотих, а тільки зі срібних кубків, щоб захиститися від хвороб (кип'ятити воду тоді не здогадувалися).

Цілющі властивості водохресної води вчені пояснюють тим, що у неї занурюють срібний хрест.

Такий сильний вплив місячного металу обумовлений тим, що йони чистого срібла, а також його сполуки мають здатність зв'язуватися з розташованими на поверхні клітинної мембрани білками. Так вони знищують бактеріальні та грибкові клітини.

Нітрат срібла використовується як ефективні ліки при лікуванні інфекційних захворювань шкіри. У кремах для лікування опіків часто присутній сульфадіазин срібла.

Сьогодні доведено, що срібло у різних формах можна використовувати як для лікування цілого ряду захворювань, так і для їх профілактики.

Загальні лікувальні властивості місячного металу

Ще за багато століть до початку нашої ери люди дізналися про цілющу силу срібла, а також про те, що воно діє сильніше, ніж золото.

Народна поголоска приписує цілющі властивості не тільки чистому металу, а й виконаним з нього ювелірним виробам. Вважається, що срібні прикраси дарують гарний настрій та захищають від будь-яких хвороб. Цілителі та прихильники традиційної медицини стверджують, що срібні амулетита навіть просто звичайні каблучки, сережки, ланцюжки, брошки створюють навколо себеневидиме оку енергетичне поле, щозахищаєлюдське тіло та знищує шкідливі мікроорганізми.

Срібло та боротьба зі стресами

Місячний метал давно відомий своєю здатністю розганяти тугу, покращувати настрій, заспокоювати, втихомирювати гнів. Простіше кажучи, він допомагає:

 • боротися зі стресом;
 • зменшувати тривожність;
 • захищати від депресії.

Навіть звичайний срібний ланцюжок або невеликакаблучка при щоденному носінні позитивно впливають на нервову систему та підвищують стійкість до стресів.

Щоб поліпшити якість сну, можна використовуватиспеціальні маски, підкладка яких містить срібло. Міцний сон – це основа здоров'я та сильного імунітету.

Вплив іонів срібла на здоров'я людини

Срібло вирізняється одним із найвищих показників теплопровідності та електропровідності серед металів. Його теплопровідність настільки висока, що якщо на лід кинути срібну каблучку, під нею обов'язково утворюється проталина.

Унікальна електропровідність місячного металу дозволяє його йонамстворювати сильне електричне поле, яке позитивно впливає на біологічні процеси у людському тілі:

 • покращує кровопостачання тканин;
 • перешкоджає розвитку застійних явищ;
 • полегшує мікроциркуляцію.

У 2008 році фахівці з британського Саутгемптонського університету у результаті проведеного дослідження встановили, що срібні персні полегшують стан хворих на артрит. Особливо ефективним срібло виявилося при ревматоїдному артриті. Каблучка, якавикористовувалася у ході експерименту, мала особливий дизайн та показала відмінні результати.

Срібло настільки безпечне для людського організму, що навіть проковтування або вдихання великої кількості йонів або сполук цього металу не несенебезпеку для життя. Однак перевищувати рекомендовані лікарями концентрації не можна. Якщо срібла надходить у організм занадто багато,воно починає накопичуватися у тканинах та розвивається так званий аргіроз (аргірія). Для життя цей станбезпечний, але зовнішність страждає сильно – шкіра набуває яскравогосиньо-сірогокольору.

Магічна сила срібла

Чарівну силу срібла визнають всі напрямки магії без винятку. Амулети, обереги та різні магічні інструменти з цього металу стали виготовляти відразу ж, як тільки навчилися його обробляти.

Віра у захисну силу срібла проти всілякої нечисті непохитна:

 • Сьогодні кожен знає, що перевертня можна вбити тільки срібною кулею. Якщо ж на перевертня вдасться надіти срібний нашийник, то він буде служити вам вірою та правдою.
 • Для захисту від упирів та вампірів потрібен срібний хрест (якщо не вистачає віри), а будь-яка срібна штучка захистить вас від лихого ока.
 • Срібна скринька для грошей буде примножувати багатство та притягувати до себе все більше та більше монет.
 • Срібло володіє найсильнішим яскравим блиском серед металів. Можливо, тому маги та чорнокнижники вважають, що цей метал просвітлює все навколо себе, у тому числі людську душу та ауру.

Можна вірити або не вірити у магію, але відомо напевно: одного погляду, кинутого на вишукану срібну прикрасу, достатньо, щоб дійсно відчути приплив сил та поліпшення настрою.

Кому слід носити срібло

Чисте срібло підходить усім. Але ювеліри змушені використовувати сплави, адже чистий метал занадто м'який. Тому срібні прикраси рекомендуються всім, у кого немає алергії на добавки, присутні у сплаві. Зазвичай це мідь, цинк, кадмій. Алергічна реакція проявляється наступними симптомами:

 • свербіж, печіння;
 • почервоніння, подразнення шкіри;
 • набряк;
 • головні болі;
 • погіршення самопочуття.

Якщо носіння прикраси супроводжується такими явищами, від нього краще відмовитися.

При виборі слід пам'ятати, що чим вища проба, тим менше ймовірність появи алергії.